×

DA, ACCEPT

Rapid a învins Viitorul Pandurii Targu Jiu cu 3-1

30 Aug 2020

Rapid a câştigat contra Viitorul Pandurii Târgu Jiu cu 3-1. La Rapid au marcat Sefe, Hlistei şi Benzar. Giuleştenii vor să revină în Liga 1 pentru prima dată din 2015.

Rapidul a început convingător noul sezon al Ligii Secunde. Elevii lui Andrian Iencsi s-au impus cu 3-1 la Târgu Jiu pe terenul lui Viitorul Pandurii.

A fost 1-0 pentru Rapid la pauză. Gazdele au egalat din penalty, dar tot din lovitură de la 11 metri au marcat şi alb-vişiniii. Scorul final a fost stabilit de Daniel Benzar în minutele de prelungiri.

Victoria de la Târgu Jiu a fost primul pas făcut de Rapid în acest sezon către revenirea în Liga 1. Giuleştenii vor să revină pe prima scenă a fotbalului românesc după 6 sezoane.

Mediafax

Ultima oră
Alte titluri din: Fotbal intern
Ce spune antrenorul Dinamo după pierderea meciului cu Universitatea Craiova Ce spune antrenorul Dinamo după pierderea meciului cu Universitatea Craiova
Tineretul trăiește din moștenirea lui Rădoi Tineretul trăiește din moștenirea lui Rădoi
Mai multe titluri din: Fotbal intern
Antena3.ro Bebino, şeful Clanului Sportivilor din Bucureşti, rupe tăcerea despre noaptea în care a fost la un pas de moarte
Libertatea.ro „Marș afară!”. Ștefan Bănică și-a ieșit din minți după ce soția lui a fost jignită