×

DA, ACCEPT

Gaz Metan Mediaș – FC Argeș 2-2, egal obținut in extremis de piteșteni

30 Iul 2021

Gaz Metan Mediaș și FC Argeș s-au confruntat vineri, în debutul etapei cu numărul 3, din Liga 1. Alb-violeții au deschis scorul devreme, însă găzarii au revenit și au fost aproape să își asigure a doua victorie din sezon. FC Argeș a egalat la ultima fază de joc, cu un gol spectaculos.

Cristi Tănase a deschis scorul, în minutul 7, din apropierea porții, unde a preluat o centrare a lui Viana., la puțin timp după ce Lupeta a tratat superficial o fază în care a rămas singur cu Vâlceanu.

Filip a egalat în minutul 26, cu o lovitură de cap la colțul scurt, după o centrare din corner.

În minutul 72, Matricardi s-a trezit cu mingea în fața porții goale și a marcat pentru 2-1.

Gaz Metan Mediaș s-a retras în apărare, cedând inițiativa oaspeților, care au profitat, și după o primă ocazie mare, care l-a scos în evidență pe Vâlceanu, Viana a marcat cu o execuție inspirată, egalând (2-2, min 90+2).

FC Argeș obține primul punct din 3 meciuri, marcând totdată și primele goluri din sezon.

Medieșenii pierd primele puncte pe teren propriu, ajung la cota de 4 puncte și merg etapa viitoare în deplasare la FCSB.

(sursa: Mediafax)

Ultima oră
Alte titluri din: Fotbal intern
Clubul Gaz Metan Mediaș are un nou antrenor Clubul Gaz Metan Mediaș are un nou antrenor
Mirel Rădoi anunță convocările preliminare pentru partidele naționalei din luna octombrie Mirel Rădoi anunță convocările preliminare pentru partidele naționalei din luna octombrie
Mai multe titluri din: Fotbal intern
Antena3.ro Angajări Poliţia de Frontieră 2021. Sute de posturi prin încadrare directă
Libertatea.ro Ce factori cresc riscul să faci COVID-19 chiar dacă ai fost vaccinat complet
A1.ro Leon, fiul lui Kamara, a fost operat pentru a șaptea oară. Ce a dezvăluit artistul despre starea de sănătate a băiețelului
Observator.ro LOTO 6/49 - joi 27 mai 2021. Avem numerele câștigătoare la tragerile loto