Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR e din nou lider, cel puțin temporar, în Liga 1

CFR e din nou lider, cel puțin temporar, în Liga 1

07 Mar 2021   •   09:30

CFR Cluj a învins sâmbătă seara, în deplasare, pe UTA Arad, scor final 0-1, urcând temporar pe prima poziție în clasament.

UTA Arad - CFR Cluj s-a încheiat 0-1, sâmbătă seara, într-un meci contând pentru etapa a 26-a a Ligii 1. Singurul gol al meciului a fost marcat de Vinicius, în minutul 68, cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Deac (0-1).

UTA a condus cu 2-1 la capătul primei reprize, dar numai la ocazii de poartă, CFR suferind destul de mult la construcție și în partea secundă.

Înaintea golului, Debeljuh și Bordeianu au ratat din situații foarte bune, iar pe final CFR a mai irosit două ocazii foarte mari de a majora.

CFR face 57 de puncte și urcă cel puțin pentru o zi pe prima poziție a clasamentului. UTA e pe 8, cu 33 de puncte, și păstrează doar matematic șanse de a mai accede în play-off.

(sursa: Mediafax