Meciul Simonei Halep de la Toronto a fost amânat

12 Aug 2017

Sfertul de finală de la Toronto dintre Simona Halep și Caroline Garcia se va juca sâmbătă, de la ora 18:00, pe Grandstand, asta după ce ploaia a dat peste cap programul zilei de vineri.

Tot de la aceeași oră, dar pe terenul central va avea loc continuarea partidei dintre Elina Svitolina și Garbine Muguruza, care a fost întreruptă vineri, după ce iberica a luat primul set cu 6-4.

Ulterior, nu mai devreme de ora 20:00, pe principala arenă din complexul de la Toronto se va desfășura prima semifinală, Caroline Wozniacki - Sloane Stephens.

În cazul în care va trece de Garcia, Halep ar urma apoi să joace, nu mai devreme de ora 1:00, cu cea care va câștiga sfertul Svitolina - Muguruza.

Sura digisport

Ultima oră
Alte titluri din: Sporturi
Declaratia Simonei Halep după victoria din meciul de debut din Singapore: "Asta m-a ajutat să câştig meciul" Declaratia Simonei Halep după victoria din meciul de debut din Singapore: "Asta m-a ajutat să câştig meciul"
Simona Halep a debutat cu o victorie la Turneul Campioanelor Simona Halep a debutat cu o victorie la Turneul Campioanelor
Mai multe titluri din: Sporturi
Antena3.ro Un jurnalist român a mers la familia lui Raed Arafat din Palestina. Detaliul incredibil descoperit în trecutul celebrului doctor
Libertatea.ro Si-a luat gândul de la maritis, dar a făcut un ANUNȚ BOMBĂ! UN COPIL
A1.ro Parlamentarii vor să reintroducă uniforma obligatorie în școli: ”Elevii trebuie să fie, cu toții, la fel!” Proiectul de lege va intra în dezbatere