Manchester City, victorie în deplasare, cu Tottenham, în Premier League

15 Apr 2018

Liderul la zi din campionatul de fotbal al Angliei, Manchester City, s-a impus lejer, sâmbătă seara, în deplasare, în faţa celor de la Tottenham Hotspur, câştigând cu 3-1 (2-1) meciul de pe Wembley Stadium, şi consolidându-şi prima poziţie în clasamnet.

City a marcat în prima repriză prin Gabriel Jesus (22) şi Ilkay Gundogan (penalty, 25), iar în repriza a doua, prin Raheem Sterling (72).

Singurul gol al gazdelor a fost reuşit de Christian Eriksen în minutul 42.

În celelalte partide din etapa a 34-a din Premier League, disputate sâmbătă, s-au înregistrat următoarele rezultate:
Burnley-Leicester City 2-1
Swansea-Everton 1-1
Crystal Palace - Brighton 3-2
Liverpool - Bournemouth 3-0
Southampton-Chelsea 2-3
Huddersfield-Watford 1-0

Partidele dintre Newcastle United şi Arsenal, respectiv Manchester United - West Bromwich se vor juca duminică, luni urmând să se dispute West Ham - Stoke City.

În clasament, Manchester City conduce cu 87 de puncte, urmată de Manchester United 71 puncte şi Liverpool, 70 puncte.

AGERPRES

Ultima oră
Alte titluri din: Fotbal international
Bayern - Real Madrid 1-2. Echipa lui Zidane se îndreaptă spre o nouă finală a Ligii Campionilor Bayern - Real Madrid 1-2. Echipa lui Zidane se îndreaptă spre o nouă finală a Ligii Campionilor
Liverpool, cu un pas în finala Ligii Campionilor. Mohamed Salah a fost omul meciului Liverpool, cu un pas în finala Ligii Campionilor. Mohamed Salah a fost omul meciului
Mai multe titluri din: Fotbal international
Antena3.ro Ce făcea fata asta în pat, în fiecare noapte, până la ora 3 dimineaţa. Iubitul nu a mai suportat şi a părăsit-o!