Play-out Liga 1. CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-2. O gură de oxigen pentru echipa lui Claudiu Niculescu

21 Apr 2017

Echipa FC Voluntari a făcut un pas mare către menţinerea în primul eşalon, impunându-se în deplasare în faţa Concordiei Chiajna cu scorul de 2-0 (2-0), într-un meci disputat vineri în etapa a 7-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Cel mai bun jucător al întâlnirii a fost Adrian Bălan, autorul ambelor goluri. El a deschis scorul în minutul 19, după o centrare a lui Căpăţână, şi a majorat diferenţa în minutul 30, când a transformat o lovitură liberă. Fiecare echipă a avut câte un gol anulat.

Antrenorul lui FC Voluntari, Claudiu Niculescu, a obţinut astfel o victorie asupra fostului său coechipier de la Dinamo, Dan Alexa.

FC Voluntari, după a doua sa victorie în play-out, are 24 de puncte şi rămâne pe locul 10 în clasament.

Concordia nu a mai câştigat de opt etape (cinci eşecuri, trei egaluri). Formaţia din Chiajna, cu 16 puncte, este pe locul 13, penultimul.

CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-2 (0-2), stadion "Concordia" - Chiajna
A marcat: Adrian Bălan (19, 30)
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucuresti), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Ion Căţoi (Bucureşti) - LPF

Ultima oră
Alte titluri din: Fotbal intern
Pandurii Târgu Jiu - Gaz Metan Mediaş 0-0. Punct important pentru echipa lui Stoican Pandurii Târgu Jiu - Gaz Metan Mediaş 0-0. Punct important pentru echipa lui Stoican
Comitetul Executiv al FRF a respins cererea de omologare a clasamentului play-off-ului Ligii I Comitetul Executiv al FRF a respins cererea de omologare a clasamentului play-off-ului Ligii I
Mai multe titluri din: Fotbal intern
Antena3.ro Profesoara s-a culcat cu elevii ei dintr-un motiv ciudat. De ce îi lăsa pe băieți să facă amor cu ea. Judecătorii, în stare de șoc
Libertatea.ro Ne facem de RUȘINE în Europa! Cu ce situație din Evul Mediu se confruntă elevii
A1.ro NASA, descoperire fabuloasă! Uragane puternice se produc chiar acum pe Jupiter!
IncomeMagazine.ro Ce spun rusiI despre existenta VIATA EXTRATERESTRA?