GHINION. Filipe Teixeira s-a accidentat. Cand va reveni jucatorul

13 Aug 2017

Filipe Teixeira a ieșit de pe teren accidentat în minutul 10 al partidei dintre FCSB și Astra Giurgiu, din etapa a 6-a din Liga 1.

Mijlocașul portughez în vârstă de 37 de ani a călcat strâmb în startul partidei și și-a luxat glezna. Filipe Teixeira a primit îngrijiri din partea staff-ului medical al celor de la FCSB şi a revenit pe teren, dar nu pentru foarte mult timp. În minutul 10 al partidei cu Astra Giurgiu, portughezul i-a făcut semn că nu mai poate continua lui Nicolae Dică şi a fost înlocuit de Cătălin Golofca, mijlocaş transferat de FCSB de la FC Botoşani. Portughezul este suspect de entorsă la glezna stângă!

Nicolae Dică a vorbit despre accidentările suferite de Filipe Teixeira şi Mihai Bălaşa. Antrenorul lui FCSB speră să reuşească să-i recupereze pe cei doi jucători până la meciul cu Sporting Lisabona, din playoff-ul Champions League, care va avea loc pe 15 august, de la ora 21:45.

„Bălaşa şi Teixeira sunt accidentaţi. O să vedem mâine ce accidentări au. Acesta este ghinionul cel mai mare şi sperăm să-i recuperăm până la meciul cu Sporting.”

Ultima oră
Alte titluri din: Fotbal intern
Cornel Dinu, după remiza de la Botoșani: „E cea mai slabă generație din istoria lui Dinamo” Cornel Dinu, după remiza de la Botoșani: „E cea mai slabă generație din istoria lui Dinamo”
Anunț al lui Nicolae Dică despre Alibec. Când va reveni atacantul la antrenamentele echipei Anunț al lui Nicolae Dică despre Alibec. Când va reveni atacantul la antrenamentele echipei
Mai multe titluri din: Fotbal intern
Antena3.ro Un jurnalist român a mers la familia lui Raed Arafat din Palestina. Detaliul incredibil descoperit în trecutul celebrului doctor
Libertatea.ro Si-a luat gândul de la maritis, dar a făcut un ANUNȚ BOMBĂ! UN COPIL
A1.ro Parlamentarii vor să reintroducă uniforma obligatorie în școli: ”Elevii trebuie să fie, cu toții, la fel!” Proiectul de lege va intra în dezbatere