Astra Giurgiu - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0. Debut cu o victorie

16 Iul 2017

Astra Giurgiu a învins-o pe nou-promovata ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), duminică, pe teren propriu, într-o partidă din Liga I de fotbal.

Primul meci în Liga I al echipei covăsnene a fost decis de golul marcat de brazilianul ''Marquinhos'' Marcus Vinicius Vidal Cunha (50).

Antrenorul Edi Iordănescu obţine a doua sa victorie consecutivă pe banca Astrei, după 3-1 cu formaţia azeră Zira FK, în turul al doilea preliminar al Europa League.

Astra a mai avut ocazii de gol prin Anthony Le Tallec (11, 25), dar portarul Roland Niczuly s-a opus de fiecare dată, iar Valentin Gheorghe (80) nu a nimerit poarta.

Thiaw a fost cel mai periculos jucător al oaspeţilor a fost Thiaw (65, 72), dar de fiecare dată acesta a fost imprecis.

AFC Astra Giurgiu - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0 (0-0), stadion ''Marin Anastasovici'' - Giurgiu
A marcat: ''Marquinhos'' Marcus Vinicius Vidal Cunha (50).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Bogdan Buhuş (Bârlad) - LPF

Ultima oră
Alte titluri din: Fotbal intern
Transfer de senzație realizat de Universitatea Craiova! A repatriat un stelist de 7 milioane de euro Transfer de senzație realizat de Universitatea Craiova! A repatriat un stelist de 7 milioane de euro
Viitorul Constanța - FC Botoșani 2-1. Gol de senzație în ultimul minut Viitorul Constanța - FC Botoșani 2-1. Gol de senzație în ultimul minut
Mai multe titluri din: Fotbal intern
Antena3.ro VESTE-ȘOC în ROMÂNIA! O CUNOSCUTĂ ACTRIȚĂ a fost OMORÂTĂ în URMĂ CU PUȚIN TIMP!
Libertatea.ro Monica Gabor, partidă de sex în restaurant. Înregistrarea reală, făcută publică acum
A1.ro Ți se rupe sufletul! Cu cine va rămăne fetița de o lună a Anastasiei Cecati. Declaraţiile bunicii şi ale prietenilor sunt sfâșietoare
IncomeMagazine.ro Cate rachete balistice are armata Rusiei?